| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | ABB |
| Power Rating | 5 VA |
| Primary Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Color | Black |
| Number of Outlets | 2 |
| Primary Current Rating | 5 A |
| Secondary Current Rating | 5 A |
| Turns Ratio | 100:5 |
Check the listing for details. ABB Current Transformer 2 SFT-101, Ratio 100:5 A. RF 2.0 ACC CLASS +/-1% 2VA. Color: Black, Condition: Used. Listed at 20.00 USD. ABB Current Transformer 2 SFT-101, Ratio 100:5 A. RF 2.0 ACC CLASS +/-1% 2VA. Box 118