| termination | 8 Pin |
|---|---|
| adjustment_operator | DIP Switch |
| nominal_coil_voltage | 120 VAC |
| comments | ON Time First |
| net_weight | 0.28 lb |
| Brand | ABB |
| coil_voltage | 120 VAC |
| mounting | Socket |
| Model | TDR4A23 SSAC |
| max_time | 1,023 s |
| gross_weight | 0.35 lb |
| operation | Repeat Cycle |
| time_range_adjustment | Onboard |
| contacts | DPDT |
| timing_range | 1-1,023 s (ON), 10-10,230 s (OFF) |
| contact_rating | 10 A |
Check the listing for details. ABB SSAC TDR4A23 Time Delay Relay. 120VAC. Condition: Used. Listed at 109.98 USD. ABB SSAC TDR4A23 Time Delay Relay. 120VAC