| Pattern | All-Over |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Multicolor |
| Material | Stoneware |
| Item Length | 13 3/4 in |
| Item Depth | 2 1/4 in |
| Brand | ABC Distributing |
| Type | Casserole |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Theme | Country Snowman |
| Style | Country |
| Features | Decorative, Dishwasher Safe, Freezer Safe, Microwaveable, Oven-Safe |
| Production Style | Earthenware |
| Production Technique | Pottery |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Backstamp | Printed |
| Surface Coating | Ceramic |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 9 in |
Check the listing for details. ABC Distributing Large Rectangular Baker ~ Country Snowman ~ 13 3/4" Casserole. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 19.99 USD. Country Snowman: snowman, broom, bird, green sponge edge.