| Manufacturer Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Type | Crunch Machine |
| Brand | Unbranded |
| Material | Carbon Cteel, Foam, NBR |
| Style | Modern |
| Theme | Classi |
| No Shipping Area | Canaria |
| Model | 40-Degree Arc-Shaped Dual Track |
| Feature | Fast shipping from US Warehouse |
| Tips | Any problem, please contact the seller! |
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Color | Black |
| Item Width | 40 cm |
| Item Weight | 10.45kg/23lbs |
| Product Size | 90*50*107cm/35.43*19.68*42.12inch |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Indoor/Outdoor | Both |
| Warranty | 3 years |
| Load Capacity | 150kg/330lbs |
| Unit Type | Unit |
| Unit Quantity | 1 |
| feature2 | Great value with warranty |
| Feature+ | Fast shipping |
| feature# | ❤❤❤Great value with warranty❤❤❤ |
| Usage | Commercial Use, Home Use |
| Muscle Group | Abdominal |
| LED Display Content | Time |
| Number of Gears | 3 |
| Cushion Size (L*W) | 34*30cm/13.38*11.81inch |
| Personalized | Yes |
| Vintage | No |
Check the listing for details. Abdominal Crunch Core Abdominal Workout Ab Trainer Machine Coaster For Home&Gym. Color: Black, Condition: New. Listed at 103.95 USD. Specification Model: WT-089B Material: Carbon Steel, Memory Foam, NBR Number of Slope Gears: 3 LED Display Content: Time Load-bearing Capacity: Max 150kg/330lbs Package Size: 35*27*98cm/13*10*38inch Product Size: 90*50*107cm/35.43*19.68*42.12inch Cushion Size (L*W): 34*30cm/13.38*11.81inch Net Weight: 10.45kg/23lbs Package Included 1* Ab Machine 1* Intelligent Display 1* AAA Battery 2* English Manuals All Accessories for Assembly.