| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| feature2 | Great value with warranty |
| Feature+ | Fast shipping |
| feature# | ❤❤❤Great value with warranty❤❤❤ |
| Brand | Unbranded |
| Material | Carbon Cteel, Foam, NBR |
| Warranty | 3 years |
| Features | Foldable, Adjustable, Height-Adjustable Support Cushion, Padded, Rubber End Caps, Non-Slip, with LED Display Monitor |
| Item Weight | 10.45kg/23lbs |
| Color | Black |
| Type | Crunch Machine |
| Model | 40-Degree Arc-Shaped Dual Track |
| Product Size | 90*50*107cm/35.43*19.68*42.12inch |
| Item Width | 40 cm |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Usage | Commercial Use, Home Use |
| Muscle Group | Abdominal |
| Indoor/Outdoor | Both |
| LED Display Content | Time |
| Number of Gears | 3 |
| Load Capacity | 150kg/330lbs |
| Cushion Size (L*W) | 34*30cm/13.38*11.81inch |
Check the listing for details. Abdominal Crunch Core Abdominal Workout Ab Trainer Machine Coaster For Home&Gym. Color: Black, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 103.95 USD. (1 Ab Machine. 1) NBR Sleeve: It allows for comfortable use and can absorb sweat well to avoid slipping during exercise. Silent Roller Design: The silent rollers not only make the sliding smoother but also do produce low noise without disturbance to others.