| Usage | Home Use |
|---|---|
| Muscle Group | Abdominal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Color | Black/Red |
| MPN | 8472/42425 |
| Set Includes | Resistance Bands, Crunch Machine |
| Item Length | 21.5 in |
| Product Dimensions | 21.5"L x 20.8"W x 16.9"H |
| Customer Review | 5 out of 5 stars |
| Maximum Weight | 300 pounds |
| Brand | Unbranded |
| Type | Crunch Machine |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 16.9 in |
| Model | YN-188C |
| Features | Foam Handles, Foldable, Non-Slip, Padded, Padded Handles, Rubber End Caps, Wide Seat, Resistance Bands, Rotating |
| Unit Quantity | 1 |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Item Width | 20.8 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Abdominal Ultimate Rotating Workout Machine with Resistance Bands, Black/Red. Color: Black/Red, Condition: New, Made in China. Listed at 63.97 USD. Not only does it excel as a stomach workout powerhouse, but its multi-functional design ensures that you get the most out of each session. This state-of-the-art ab stimulator doubles as a total gym machine.