| MERV Rating | 8 |
|---|---|
| Color | as pictures |
| Material | Polypropylene, Polyurethane |
| Item Length | 15.31" |
| Item Depth | 0.39" |
| Weight | 1.5 pounds |
| Brand | Abestorm |
| Filter Life | 3-6 Months |
| Type | MERV-1 Filter |
| Unit Type | Unit |
| Number in Pack | 4 |
| Model | MERV-8 Filter |
| Filter Frame Material | Aluminum |
| Unit Quantity | 4 Packs |
| Application | Dehumidifier |
| Item Width | 8.27" |
| UPC | 751105542536 |
Check the listing for details. Abestorm 4-Pack MERV-8 Filter Replacement Set for Dehumidifiers SN55/SNS65. Color: as pictures, Condition: New. Listed at 69.90 USD.