| Item Width | 30 cm |
|---|---|
| Item Length | 30 cm |
| Department | Unisex |
| Fishing Type | Freshwater Fishing |
| Item Weight | 1 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Fish Species | All Freshwater, Carp |
| Custom Bundle | No |
| Modified Item | No |
| Sub-Type | Chair / Bedchair support |
| Item | Chairs/ Bedchairs |
| Country/Region of Manufacture | China |
| EAN | 5060226822836 |
Check the listing for details. Abode® Double Clamp-On Adjustable Bedchair Support Leg. Condition: New. Listed at 47.35 USD. Light weight strong aluminium bedchair support leg, designed to fit all makes of bedchair ensuring end support to allow extra weight on otherwise unsupported areas of your bedchair. The clamp on design uses a thumbscrew and nut system which when fitted can be left on your bedchair.