| Brand | popdisplays |
|---|---|
| Plastic Type | ABS |
| Sheet Length | 96 in |
| MPN | ABS0060x48x96 |
| Sheet Thickness | 1/16 in |
| Plastic Color | Black |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Sheet Width | 48 in |
| California Prop 65 Warning | This product can expose you to chemicals including carbon black and styrene, which are known to the state of California to cause cancer. |
Check the listing for details. ABS Black Plastic Sheet 48" X 96" X 0.0625" (1/16") 4x8 ft - Black Haircell. Condition: New. Listed at 85.00 USD. ABS Black Plastic Sheet 48" X 96" X 0.0625" (1/16") 4x8 ft - Black Haircell