| Size | 12 * 9cm / 4.7 * 3.5in |
|---|---|
| Muscle Group | Abdominal |
| Color | Black & Red |
| Indoor/Outdoor | Both |
| Material | PP + Stainless Steel + EVA |
| Wheel Dia. | 16cm / 6.3in |
| Length(Rope) | 2.6m / 8.5ft |
| Weight | 75g / 2.64oz -Push-up Bar |
| Weight(Rope) | 133g / 4.7oz |
| Brand | ABS-olutely Rockin' Roller |
| Material(Rope) | PVC+ EVA |
| Type | Roller |
| Unit Type | Unit |
| Length | 30.4cm / 12in |
| Model | ASV327 |
| Features | Foam Handles, Non-Slip, Two Wheels |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Mat Size(Rope) | 34 * 17cm / 13.4 * 6.7in |
Check the listing for details. ABS-olutely Rockin' Roller - Premium Abdominal 5-In-1 AB Wheel Roller Kit. Color: Black & Red, Condition: New. Listed at 34.95 USD. Get ready to rock your abs with this premium ABS-olutely Rockin' Roller ab wheel roller kit! Made of high-quality PP + stainless steel + EVA material, this black & red roller is perfect for both indoor and outdoor use. The wheel has a diameter of 16cm / 6.3in and the rope has a length of 2.6m / 8.5ft. The kit includes a push-up bar with a weight of 75g / 2.64oz and a rope with a weight of 133g / 4.7oz. The foam handles are non-slip and the two wheels make it easy to move around. This 5-in-1 AB wheel roller kit is perfect for gym & training, fitness, running & yoga, and abdominal exercisers.