| Outer Diameter | 1mm |
|---|---|
| Pack Quantity(Pcs) | 10 Pcs |
| Brand | Unbranded |
| Material | ABS |
| Type | Round Bar |
| Plastic Type | ABS |
| Rod Diameter | 1/2/3/5/10/15mm |
| Rod Length | 250mm |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. ABS Round Bar Dia 1/2/3/5/10/15mm White Plastic Strip Solid Rod DIY Material. Condition: New, Made in China. Listed at 6.19 USD. New ABS engineering plastic material: high strength, good toughness, not easy to break or deform, more durable than ordinary plastic. -Electronic and electrical accessories: small insulation pillars, spacing pillars, circuit supports, miniature insulation rods.