| Connector Gender | Female Connector |
|---|---|
| Interchange Part Number | 0844516 479009CA5A 47900EA005 ALS626 479009CA5A 47900EA005 |
| Mounting Location | Wheel Wheel†Mounting†Location |
| Item Height | 4 in |
| Item Length | 13 in |
| Item Weight | 0.25 lb |
| Item Width | 6 in |
| Product Fit | Direct Fit |
| Quantity Sold | 1 |
| Recommended Use | OE Replacement |
| Replaces OE Number | 479009CA5A 47900EA005 |
| Terminal Gender | Male Terminal |
| Terminal Quantity | 2-Prong Terminal |
| Terminal Type | Blade type |
| Number of Pieces | 1 |
| Performance Part | no |
| Vintage Part | no |
| Universal Fitment | no |
| Type | ABS Speed Sensor |
| Placement on Vehicle | Right, Rear, Left |
| Manufacturer Part Number | RN31080002 |
| OE/OEM Part Number | 479009CA5A,47900EA005 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | Taiwan |
| Brand | All Autoparts Express |
Check the listing for details. ABS Speed Sensor Fits 2005-2019 Nissan Frontier. Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 23.02 USD. Type:ABS Speed Sensor. Frontier LE. Frontier Desert Runner. Frontier SE. Frontier XE. Frontier PRO-4X. Frontier S. Frontier SL.