| Anticipated Ship Out Time | 1-3 business days |
|---|---|
| Brand | Evan-Fischer |
| Features | New |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Interchange Part Number | 4E0927804,4E0927804A,4E0927804D,4E0927804F,0265007927,ALS1577,5S1 |
| Manufacturer Part Number | 18048885 |
| Manufacturer Warranty | 1-year unlimited-mileage warranty |
| OE Number | 4E0927804, 4E0927804A, 4E0927804D, 4E0927804F, 0265007927, ALS157 |
| Other Part Number | 4E0927804, 4E0927804A, 4E0927804D, 4E0927804F, 0265007927, ALS157 |
| Part Name | ABS Speed Sensor |
| Performance Part | No |
| Placement on Vehicle | Front,Rear,Left,Right |
| Superseded Part Number | 4E0927804,4E0927804A,4E0927804D,4E0927804F,0265007927,ALS1577,5S1 |
| Terminal Quantity | 2 Terminals |
| Universal Fitment | No |
| UPC | 195975489568 |
| Wiring Harness Included | With wiring harness |
Check the listing for details. ABS Speed Sensor Front or Rear Driver Passenger Side for VW Right Left Audi R8. Condition: New. Listed at 17.99 USD. Evan-Fischer ABS Speed Sensor --. 2012 R8 (submodel: GT, GT Spyder) Front Left or Rear Left. 2008-2012 R8 Base Front Left or Rear Left. 2011-2012 R8 Spyder Front Left or Rear Left. 2014-2015, 2017-2018, 2020 R8 (submodel: Base, Spyder) Front Right or Rear Left.