| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Custom Bundle | No |
| Modified Item | No |
| Type | Reels Cast Round-LH |
| MPN | C4-6601 |
| Item Length | 6.3 in |
| Item Height | 3.4 in |
| Drag Style | Star Drag |
| Item Width | 4.7 in |
| Braid Capacity | 30 lb |
| Fish Species | All Freshwater |
| Color | Blue |
| Brand | Abu Garcia |
| Line Capacity | 17 lb |
| Gear Ratio | 6.3:1 |
| Hand Retrieve | Both |
| Number of Pieces | 1 |
| Reel Type | Round Fishing Reel |
| Pre-Spooled | No |
| Features | Round Baitcasting Reel |
| Material | Aluminum |
| Fishing Type | Freshwater Fishing |
| Model | C4-6601 |
| Ball Bearings | 5 |
| Item Weight | 0.8 lb |
Check the listing for details. Abu Garcia C4-6601 Ambassadeur C4. Color: Blue, Condition: New. Listed at 187.93 USD. Powered by Frooition Frooition | No-js Template | eBay design, eBay store design, eBay shop design, eBay template design, eBay listing design (ver:froo_no_js) This listing is currently undergoing maintenance, we apologise for any inconvenience caused.