| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | ABUS |
| MPN | 145/40 Blue |
| California Prop 65 Warning | N |
| Custom Bundle | No |
| Bundle Description | No |
| Country/Region of Manufacture | CN |
| Model | 145/40 Blue |
| Modified Item | No |
| Modification Description | N/A |
| NumberOfItems | 1 |
| Color | N/A |
| Restricted States | [] |
| Style | Combination Padlock |
| Item | Combination Padlock |
| Type | Combination Padlock |
| Weight | 0.2700 |
| Length | 6.700 |
| Width | 3.800 |
| Depth | 3.800 |
| Body Material | Aluminum |
| For Use With | Cabinets, Office Environments and Equipment, School, Employee and |
| Voltage | N/A |
| Features | Luggage Padlocks, Body Finish Anodized, Body Height 1 13/16 in, B |
| Power Source | N/A |
| Number of Batteries | N/A |
| Battery Size | N/A |
| Battery Included | No |
| Motor Type | N/A |
| Body Width | 1-5/8" |
| Key Type | Combination |
| Shackle Dia. | 1/4" |
| Shackle Material | Steel |
| Battery Capacity | N/A |
| Battery Life | N/A |
| Cable Length | N/A |
| Shackle Height | 1" |
| Shackle Width | 7/8" |
| Key Control | No |
| Weatherability | Medium Corrosion Resistance |
| Body Height | 1-13/16" |
| Body Thickness | 5/8" |
| Body Finish | Anodized |
| High Security | Yes |
| Body Length | 1-13/16" |
| Security Level | Medium Security |
Check the listing for details. Abus 145/40 Blue Combination Padlock,Side,Black/Silver. Color: N/A, Width: 3.800, Condition: New. Listed at 11.49 USD. Shop By Category Refrigeration & HVAC Other Business & Industrial Cabinets & Bins Gearmotors General Purpose Motors Heating & Cooling Electrical Boxes and Enclosures Light Industrial Equipment & Tools Electrical Outlets & Recepticles Add to Favourite Sellers View Feedback Visit Seller's eBay Shop Sign up to Newsletter Contact Seller About Seller Page Powered by Frooition Frooition | No-js Template | eBay design, eBay store design, eBay shop design, eBay template design, eBay listing design (ver:froo_no_js) This listing is currently undergoing maintenance, we apologise for any inconvenience caused.