| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Abus |
| Body Color | Black |
| Shackle Diameter | 1/16 in |
| Body Material | Aluminium |
| Interior Shackle Height | 1 15/32 in |
| Interior Shackle Width | 11/16 in |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 148TSA-30 |
| Combination Type | Resettable |
| Location | Indoor |
| Shackle Type | Cable |
Check the listing for details. Abus 148TSA 30mm Combination Cable Luggage Lock (148TSA-30). Condition: New. Listed at 22.60 USD. Size (mm): 54H x 20W x 14D Clearance(mm): 37 Horz. x 17 Vert. Shackle Diameter: 2mm 3 Wheel Combination. Cable Shackle. ABUS 148TSA Combination cable lock, essential security for visitors to the USA. The T.S.A. (Transport Security Administration) is an agency of the U.S. Department of Homeland security which is responsible for the safety and security of the public travelling to the United States. The Abus TSA Luggage locks allow the agency to open and search air passengers' luggage and then relock using a TSA master key.