| Shackle Type | Hidden/Shrouded |
|---|---|
| Body Color | Black |
| Custom Bundle | No |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Different |
| MPN | 37RK/80 |
| Modified Item | No |
| California Prop 65 Warning | Cancer & reproductive harm |
| Interior Shackle Width | 22mm - 0.87 in |
| Brand | ABUS |
| Body Material | Steel |
| Model | 37RK/80 |
| Number of Pins | 7 |
| Interior Shackle Height | 22mm - 0.87 in |
| Features | Rekeyable |
| Shackle Diameter | 14mm - 0.55" |
| Country of Origin | Germany |
| Location | Indoor & Outdoor |
| UPC | 4003318431210 |
Check the listing for details. ABUS 37RK/80 GRANIT Padlock - Security Level 10 - Closed Shackle Lock - BLACK. Condition: New – Open box, Made in Germany. Listed at 169.97 USD. ABUS Granit 37RK/80 Premium Padlock for the Highest Demands, Increased Shackle Protection, Security Level 10, Includes 2 Keys and Security Card, Black, 80 mm is the pinnacle of high-security protection for your most valuable assets.