| Model | 55/30 KD |
|---|---|
| UPC | 0078217379103 |
| Interior Shackle Width | 1 1/8 in |
| Brand | ABUS |
| Body Material | Steel |
| Body Color | Black |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Number of Pins | 7 |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Different |
| MPN | 37/55 KD |
| Shackle Diameter | 7/16 in |
| Features | Rekeyable |
Check the listing for details. ABUS 55/30 KD Keyed Padlock, 19/32 in,Rectangle,Gold PK 10. Condition: New. Listed at 130.90 USD. Padlock, Shackle Dia. 3/16 in, Shackle Height 9/16 in, Shackle Width 9/16 in, Shackle Material Steel, Body Height 1 1/64 in, Body Width 1 9/64 in, Body Thickness 15/32 in, Body Material Brass, Number of Bumpers 0, Number of Pins 3 Pin, Key Type Different, Control Key Registration Required No, Body Color Brass, Keyway Type Pin Tumbler, Weather Resistant Yes, High Security No, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable No, Shackle Type Standard Shackle Package of 10.