| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Abus |
| Body Color | Brass |
| Shackle Diameter | 1/8 in |
| Body Material | Brass |
| Interior Shackle Height | 25/32 in |
| Interior Shackle Width | 5/16 in |
| Shackle Material | Brass |
| MPN | 65MB-15-KA |
| Key Type | Alike |
| Location | Outdoor |
| Shackle Type | Traditional |
| Number of Keys | 2 |
Check the listing for details. Abus 65MB/15mm Solid Brass Padlock KA151 (65MB-15-KA). Condition: New. Listed at 14.40 USD. Size (mm): 17H x 16W x 10D Clearance(mm): 8 Horz. x 20 Vert. Shackle Diameter: 3mm Keyed Alike The Abus 65MB Series open shackle brass padlocks have a body which is made from solid brass and the shackle is also made from brass. The inner components are made from non-corrosive materials. The precision pin cylinder has mushroom counter pins with the paracentric key-way offering greater protection against manipulation. They are suitable for low to medium security requirements and are also suitable where a strong requirement for service performance and longevity is required.