| Brand | ABUS |
|---|---|
| MPN | 70IBHB/45 KA |
| Features | Padlock, Shackle Dia. 5/16 in, Shackle Height 2 1/2 in, Shackle Width 13/16 in, Shackle Material Stainless Steel, Body Height 1 1/2 in, Body Width 1 3/4 in, Body Thickness 1 in, Body Material Brass, Number of Bumpers 1, Number of Pins 5 Pin, Key Type Alike, Control Key Registration Required No, Opens with Key No. KA 6401, Body Color Blue, Body Finish Vinyl Coated, Keyway Type Abus, Weather Resistant Yes, High Security Yes, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable No |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | CN |
| Model | 70IBHB/45 KA |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Keyed Padlock |
| Item | Keyed Padlock |
| Type | Keyed Padlock |
| Includes | Two keys |
| Weight | 0.4700 |
| Length | 4.500 |
| Width | 2.200 |
| Depth | 2.200 |
| Shape | Rectangular |
| Body Material | Brass |
| Body Color | Blue |
| Number of Keys | 2 |
| Number of Pins | 5 |
| Battery Included | No |
| Body Width | 1-3/4" |
| Key Type | Alike |
| Shackle Dia. | 5/16" |
| Shackle Material | Stainless Steel |
| Shackle Type | Open |
| Body Size Width | 1-3/4" |
| Shackle Configuration | Open |
| Shackle Height | 2-1/2" |
| Shackle Width | 13/16" |
| Weatherability | Extremely High Corrosion Resistance |
| Body Height | 1-1/2" |
| Body Thickness | 1" |
| Padlock Body Shape | Rectangular |
| Body Finish | Vinyl Coated |
| UPC | 078217061367 |
Check the listing for details. Abus 70Ibhb/45 Ka Padlock, Keyed Alike, Long Shackle, Rectangular Brass Body,. Width: 2.200, Condition: New, Made in CN. Listed at 26.35 USD. Padlock, Shackle Dia. KA 6401, Body Color Blue, Body Finish Vinyl Coated, Keyway Type Abus, Weather Resistant Yes, High Security Yes, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable No.