| Brand | ABUS |
|---|---|
| MPN | 75IB/30 KD |
| Features | Padlock, Shackle Dia. 3/16 in, Shackle Height 21/32 in, Shackle Width 5/8 in, Shackle Material Stainless Steel, Body Height 1 1/4 in, Body Width 1 3/16 in, Body Thickness 17/32 in, Body Material Brass, Number of Bumpers 0, Number of Pins 8 Pin, Key Type Different, Control Key Registration Required No, Body Color Brushed Silver, Body Finish Pearl Nickel Plated, Keyway Type Abus, Weather Resistant Yes, High Security No, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable Yes |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | CN |
| Model | 75IB/30 KD |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Keyed Padlock |
| Item | Keyed Padlock |
| Type | Keyed Padlock |
| Includes | (2) keys |
| Weight | 0.2300 |
| Length | 2.300 |
| Width | 1.500 |
| Depth | 1.500 |
| Shape | Rectangular |
| Body Material | Brass |
| Number of Keys | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Battery Included | No |
| Weather Resistant | Yes |
| Body Width | 1-1/4" |
| Key Type | Different |
| Shackle Dia. | 3/16" |
| Shackle Material | Stainless Steel |
| Shackle Type | Open |
| Body Size Width | 1-1/4" |
| Shackle Configuration | Open |
| Shackle Height | 21/32" |
| Shackle Width | 5/8" |
| Weatherability | Extremely High Corrosion Resistance |
| Body Height | 1-1/4" |
| Body Thickness | 1/2" |
| Padlock Body Shape | Rectangular |
| Body Finish | Pearl Nickel Plated |
| UPC | 078217751015 |
Check the listing for details. Abus 75Ib/30 Kd Padlock, Keyed Different, Standard Shackle, Rectangular Brass. Width: 1.500, Condition: New, Made in CN. Listed at 22.19 USD. Padlock, Shackle Dia. Keyed Padlock. 75IB/30 KD. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes.