| Brand | ABUS |
|---|---|
| Lock Mechanism | Key |
| Lock Type | Folding Lock |
| Type | Bike Lock |
| Color | Black |
| Item Diameter | 2 in |
| Material | Steel |
| Year Manufactured | 2019 |
| Item Length | 4.3 in |
| Cable Thickness | 5.5 mm |
| Country of Origin | Germany |
Check the listing for details. Abus Bordo Granit X-Plus Folding Lock. Color: Black, Condition: Used, Made in Germany. Listed at 50.00 USD. I have 2 available. Comes with the key and id card. These things are nice. No visible signs of use to speak of.