| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Abus |
| Body Color | Black |
| Shackle Diameter | 1/4 in |
| Body Material | Zinc |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Interior Shackle Width | 25/32 in |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 158KC |
| Combination Type | Resettable |
| Location | Indoor & Outdoor |
| Shackle Type | Open |
Check the listing for details. Abus Combo Padlock Key Override AP050 (158KC). Condition: New. Listed at 40.70 USD. Size (mm): 50H x 45W x 19D Clearance(mm): 20 Horz. x 25 Vert. Shackle Diameter: 6mm 4 wheel combination With Key Override Key Override Key Sold Separately. New from ABUS is the 158KC combination padlock. If the combination to the padlock has been lost or forgotten, the override key allows the user to open the padlock and reveal the actual combination by rotating the dials until they come to a complete stop. The end user still has the ability to set their own combination and to change it as often as they choose.