| highlight | Fine Workmanship |
|---|---|
| feature 2* | fast shipping |
| Feature 2 | High quality W/ warranty! |
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Feature 1 | Easy installation,Convenient Use,Easy Operation |
| Brand | Unbranded |
| Name | SCR Voltage Regulator |
| Model | Gt-10000W |
| Size | 13*7.5*6cm/5.12*2.95*2.36in |
| Net Weight | 0.65kg |
| Material | Iron |
| Color | Black |
| Input Voltage | AC 110 V |
| Output Voltage | 0-110 V |
| Max Power | 10000W |
| Voltage Adjusting Range | 0-110 V |
| Rated Current | 25A |
| Max Current | 45A |
| Power Source | AC |
Check the listing for details. AC 110V 10000W High Precision SCR Voltage Regulator Electronic Voltage Regulator. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.71 USD. The Inductive Load is 1/3 of The Resistive Load, And The Resistive Load is 1/3. Max Power: 10000W. Input AC, The Output is also AC, not DC. Rated Current: 25A. Max Current: 45A. Feature 2High quality W/ warranty!