| *Feature | 🔥High Performance🔥 |
|---|---|
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Feature 1 | Easy installation,Convenient Use,Easy Operation |
| Torque | 8nm |
| Reversible/Non-Reversible | Reversible |
| Brand | Unbranded |
| Name | geared motor |
| Rated voltage | AC110 V |
| Rated speed | 270 RPM |
| Reduction ratio | 1:5(5K) |
| Power Phase | single-phase |
| 250W geared motor | 190mm * 104mm* 84mm |
| Reducer size | 66mm*104mm*84mm |
| 250W gear motor Output speed | 270~0RPM |
Check the listing for details. AC 110V 250W Gear Motor Electric Variable Speed Reduction Controller 1:5 270 RPM. Condition: New. Listed at 107.09 USD. Under different deceleration ratio, the output shaft speed is different. The output shaft speed is equal to the motor speed of 1350 rpm divided by the deceleration ratio. 250W gear motor Output speed: 270~0RPM.