| Size | Size1: D1mm L80mm |
|---|---|
| Product Name | stylus |
| Used for | For Mahr Fowler Mitutoyo Height Gauge |
| Shank diameter | 8mm |
| Brand | Unbranded |
| Type | Measuring Probe |
| Item Length | 80mm/90mm |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Diameter | 1/1.5/2/3/4 mm |
Check the listing for details. Alternate 5 Type Ruby Ball Tip Probe Insert for Height Gage Measuring Instrument. Condition: New. Listed at 46.00 USD. Multi-size Ruby Ball Tip Probe Insert Ruby For Mahr Fowler Mitutoyo Height Gauge. The sale of this item may be subject to regulation by the U.S. Food and Drug Administration and state and local regulatory agencies.