| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Item Length | 34 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Router Table |
| Voltage | 110 V |
| Item Height | 16 in |
| Package Quantity | 1 |
| Application | Cutting |
| Item Weight | 14 lbs |
| Item Width | 13.5 in |
Check the listing for details. Aluminium Electric Benchtop Router Table Wood Working Craftsman Tool 6" Base. Condition: New. Listed at 109.79 USD. With their extra-large and easy-slide surface, you'll have ample room to work on even the largest projects. The rustproof aluminum table is not only durable but also lightweight, making it convenient to move and transport.