| Wheel Size | 20 Inches |
|---|---|
| Item Dimensions L X W X H | 14.17"l X 5.51"w X 5.91"h |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Material Type | Aluminum |
| Upc | 711811776014 |
| Item Length | Bike Cargo Rack |
| Product Dimensions | 14.17"l X 5.51"w X 5.91"h |
| Unit Type | kg |
| Load Capacity | 50 Kg |
| Mount Type | Rear Seat Mount |
| Item Height | Bike Cargo Rack |
| Maximum Load Capacity | 50 kg |
| Features | Reflector Mount, Adjustable Fitting |
| Unit Quantity | 1 |
| Position | Rear |
| Color | Black |
| Material | Aluminum Alloy, Aluminum |
| Orientation | Rear |
| Brand | Unbranded |
| Type | Carrier Rack |
| For Wheel Size | 20 in |
| Model | Bike Cargo Rack |
| Compatible Bike Type | Universal, Road Bike, Mountain Bike, Fat Bike, Cargo Bike |
| Item Weight | 1.1 kg |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Aluminum Adjustable Bicycle Cargo Rack - Easy Installation and Reflective Safety. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 63.16 USD. Aluminum Adjustable Bicycle Cargo Rack. Why Choose Our Aluminum Adjustable Bicycle Cargo Rack?. Easy Installation and Reflective Safety. Our Aluminum Adjustable Bicycle Cargo Rack combines durability with versatility.