| Number Of Items | 10 |
|---|---|
| Voltage Rating | 12 V |
| Item Diameter | 4 cm (1.575 in) |
| Current Rating | 6 A |
| Material | Aluminum |
| Product Dimensions | 1.57"l X 1.57"w X 0.14"h |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Suitable For | Universal Rectangular Aluminum, Gaming Consoles, Devices |
| Thickness | 3.6 mm |
| Brand | Unbranded |
| Series | TEC |
| Cooler Heatsink Compatibility | Desktop Computers (no) |
| Type | Peltier Cooler |
| Cooler Heatsink Material | Aluminum |
| Maximum Cooling Capacity | 60 W |
| Unit Quantity | 10 |
| Item Weight | 240 Grams |
Check the listing for details. Aluminum Cooling Plate Module - 12V 60W Peltier for Optimal Device Performance. Condition: New. Listed at 58.99 USD. 12V 60W Peltier for Optimal Device Performance. Unlock peak performance for your devices with our state-of-the-art Aluminum Cooling Plate Module. Unit Quantity: 10 Material: Aluminum Suitable For: Universal Rectangular Aluminum,Gaming Consoles,Devices Type: Peltier Cooler.