| Number of Compartments | 3 |
|---|---|
| Wood Tone | Bamboo |
| Shape | Rectangular |
| Recommended Uses For Product | Dish Drainer,Kitchen,Utensil Holder |
| Size | Large |
| Item Length | 16 in |
| Product Dimensions | 11.8"D x 16.5"W x 5.3"H |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Personalize | No |
| Number of Shelves | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 5 in |
| Style | Classic |
| Features | Adjustable, Corrosion Resistant, Expandable, Knife holder |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 12 in |
| Special Feature | Adjustable,Large Capacity,Removable |
| Batteries required | No |
| Rack Type | Expandable |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | Insert |
| Mounting Type | Sink |
| Item Depth | 5 in |
| Mounting | Free Standing |
| Brand | Kitchen |
| Type | Dish Drying Rack |
| Number of Tiers | 1 |
| Model | Brian & Dany PY526 |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 10 lbs |
Check the listing for details. Aluminum Dish Drying Rack Black Silver Expandable. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 40.00 USD. Aluminum Dish Drying Rack Black Silver Expandable . Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.