| Brand | donext |
|---|---|
| Type | Folding Work Bench |
| Load Capacity | 330 lb |
| Item Height | 19.2 in |
| Color | Silver |
| Material | Aluminium Alloy |
| Features | Foldable |
| Item Length | 49.2 in |
| Item Weight | 17.3 lb |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 20.5 in |
Check the listing for details. Aluminum Folding Work Bench Ladder Stool 330lbs Non-Slip. Color: Silver, Condition: New, Made in China. Listed at 120.99 USD. Durable Rust-Resistant & Foldable Design – Made primarily from rust-resistant aluminum for long-lasting use. Its foldable design allows for easy storage and saves space when not in use. Two balanced levers run through the four legs, reinforced with plastic feet for added stability.