| Brand | UIRIO |
|---|---|
| Type | Dining Table |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| MPN | US01-84B915BK |
| Model | 16RN5ARQID000 |
| Seating Capacity | Up to 8 |
| Style | Modern |
| Features | Flat Pack |
| Department | Adults |
| California Prop 65 Warning | ⚠ CALIFORNIA PROPOSITION 65 WARNING The State of California Health and Safety Code Section 25249.6, et seq., commonly known as Prop. 65, requires products to be labeled if any of over 809 chemicals are present even in trace amounts. WARNING: This product can expose you to chemicals including Toluene diisocyanate, which is known to the State of California to cause cancer. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Tabletop Material | Plastic |
| Item Height | 29.25 in |
| Item Length | 74.75 in |
| Item Width | 35.5 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Additional Parts Required | No |
| Shape | Rectangle |
| UPC | 732845884438 |
Check the listing for details. Aluminum Outdoor Patio Dining Table for 8 Black Rectangular Garden Porch Deck. Color: Black, Condition: New. Listed at 227.99 USD.