| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Compatible Brand | Universal |
| Color | White |
| Compatible Generation | -N/A- |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Default Manufacturer Material |
| Compatible Product | Earphones |
| Item Length | 36 Inches |
| Audio Outputs | 3.5mm Audio |
| California Prop 65 Warning | No California Prop 65 Warning |
| Brand | AMAN |
| Connectors | 3.5mm Headphone Jack |
| Type | 3.5mm Audio Jack Connection |
| Manufacturer Warranty | Register Product On Manufacturer Website |
| Theme | -N/A- |
| Features | Modern Day Tone Design |
| Unit Quantity | 120 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Plug Regional Fitment | United States Audio Connection |
| Item Weight | 0.3 oz |
Check the listing for details. AMAN Mobile Device Audio EARBUD {White}. Color: White, Condition: New. Listed at 3.99 USD. This Item is AMAN Mobile Device Audio EARBUD {White} still in Retail Package. Dress it up or wear it down - the Urban Fit brings a quality look to be desired. It carries a Modern Day Tone Design. Comprised of a Premium Silicon Rubber Elastic Grip for a Fit into Ear. The inside is lined with microfiber to ensure your EarPods stay comfortable and scratch free. Keep your EarPods safe and looking good at the same time with the Urban Fit. Also, It a Next Generation WiFi for Digital Experience in this 21st Century. Brand Name: AMANProduct Name: Mobile Device Audio EARBUDColor: WhiteMaterial: Default Manufacturer MaterialModern Day Tone DesignSilicone Rubber Ear CushionsCase ProtectorFits Around NeckCarabinerSoft microfiber inside keeps case clean and scratch-freeCompatible With Mobile Devices Has 3.5mm AudioBrand New Product In Retail Original Package {NIOP}Size: 36 Inches LongActual Weight 0.3 OzShipping Weight 1.0 LB Compatibility: Mobile Devices Mini Portable SpeakersMP3 PlayersDesktop ComputersLaptopsApple iPod | iPads | MacsTablets | EReadersOther Third-Party Devices. This AMAN Mobile Device Audio EARBUD {White} can be used for your Personal Leisure Time | Outdoor and Fitness Exercise from your Resident/Business/Workplace/Etc. Having a 3.5mm Audio Jack Connection. Manufacturer & Distributor By: AMAN