| Compatible Brand | For Amazon |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Color | Black, White |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Model | Echo Dot, Echo Show |
| Connectivity | Wireless, Wi-Fi, Bluetooth |
| Features | Voice Search, WiFi, Touch Control |
| RMS Power | 15 W |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Weight | 1 lb |
Check the listing for details. Amazon Alexa MEGA Lot: Echo 1st Gen, Echo Show 1st Gen, & 3x Echo Dots 3rd Gen. Color: Black, White, Condition: Used. Listed at 89.00 USD. • (3) Echo Dots (3rd Gen): The "Sandstone" (White) and pink/ rose colored fabric classics. Compact, rounded, and they still include the 3.5mm audio jack for external speakers! • (1) Echo Show (1st Gen): The original 7" touchscreen.