| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 100V |
| Material | Plastic |
| MPN | 53025345 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Unbranded |
| Type | Smart Plug |
| Model | Amazon Alexa |
| Number of Outlets | 2 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Wireless, App-Controlled, Wi-Fi Compatibility |
| Output Voltage | 240 V |
| Smart Home Protocol | Bluetooth, Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Amazon Alexa Smart Plug Wall Adapter NEW. Color: White, Condition: New. Listed at 19.99 USD. Amazon Alexa Smart Plug Wall Adapter NEW 1st generation doesnβt include voice setup