| Size | 2 Pack |
|---|---|
| MPN | MW1601 |
| Item Length | 10.00 in |
| Format | Electronics |
| Item Height | 0.98 in |
| Manufacturer | Amazon |
| Number of Items | 2 |
| Item Width | 1.50 in |
| Binding | Electronics |
| Color | White |
| Brand | Amazon Basics |
| Type | Surge Protectors, Power Strips |
| Model | 1601 |
| Item Weight | 1.30 lbs |
| UPC | 841710106268 |
Check the listing for details. Amazon Basics 1601 - Surge Protector Power Strip 6-Outlet 200J 2ft Cord 2-Pack. Color: White, Condition: Open box. Listed at 14.99 USD. This Amazon Basics 2-pack includes two 6-outlet surge protector power strips with 200-joule protection ratings. Each black strip features a 2-foot power cord and is designed to protect small household electronics from power surges.