| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Recommended Uses For Product | Security |
| Color | Black |
| Control Method | Touch |
| Controller Type | Jog dial |
| Material | Zinc |
| MPN | AB-PL111 |
| Item Length | 1.72 in |
| Brand | AmazonBasics |
| Type | Combination Padlocks |
| Lock Type | Combination Lock |
| Item Height | 3.19 in |
| Model | AB-PL111 |
| Additional Features | Keyless |
| Item Dimensions | 1.72 x 0.86 x 3.19 inches |
| Finish Type | Silver |
| Item Width | 0.86 in |
| Item Weight | 0.48 Pounds |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Amazon Basics 4-Digit Combination Padlock for School Lockers, Gym Lockers. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 17.99 USD. Amazon Basics 4-Digit Combination Padlock for School Lockers, Gym Lockers, Toolboxes, and More. Versatile Use: These combination padlocks are ideal for school lockers, gym lockers, toolboxes, gates, doors, storage units, and more.