| Brand | Amazon Basics |
|---|---|
| Item Height | 1.42 in |
| Item Length | 11.50 in |
| Item Weight | 1.15 lbs |
| Item Width | 2.05 in |
| Manufacturer | Amazon |
| Model | 1702 |
| Type | Surge Protectors, Power Strips |
| UPC | 841710106299 |
Check the listing for details. Amazon Basics 6-Outlet Surge Protector Power Strip 1702, 6ft Cord, White. Condition: Open box. Listed at 10.79 USD. This 6-outlet surge protector features a white finish and 790 joules of protection for home and office equipment. It includes an integrated power switch and a 6-foot cord for flexible placement options.