| Binding | Electronics |
|---|---|
| Brand | Amazon Basics |
| Cable Length | 2 Feet |
| Color | White |
| Format | Electronics |
| Item Height | 1.89 in |
| Item Length | 12.99 in |
| Item Weight | 1.74 lbs |
| Item Width | 6.30 in |
| MPN | 900613500001201V |
| Manufacturer | Amazon |
| Model | AC-6UX-D00 |
| Number of Items | 1 |
| Outlets | 6 |
| Size | 2 Pack |
| Type | Surge Protectors, Power Strips |
| Voltage Compatibility | 125V |
| UPC | 840324418613 |
Check the listing for details. Amazon Basics 6-Outlet Surge Protector Power Strip 600 Joule 2ft 2-Pack White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 14.79 USD. The Amazon Basics 6-Outlet Surge Protector Power Strip comes in a 2-pack and features a 600 Joule rating with a 2-foot cord. It is designed to protect household electronics from small power surges and provide extra outlets where needed.