| Binding | Electronics |
|---|---|
| Brand | Amazon Basics |
| Cable Length | 3 ft |
| Color | White |
| Format | Electronics |
| Item Height | 37.99 in |
| Item Length | 1.06 in |
| Item Weight | 0.86 lbs |
| Item Width | 1.34 in |
| MPN | 5-15R-3FT-W-2P |
| Manufacturer | Amazon |
| Model | 5-15R-3FT-W-2P |
| Number of Items | 1 |
| Outlets | 3 |
| Size | 3 Ft |
| Type | Surge Protectors, Power Strips |
| Voltage Compatibility | 125V |
| UPC | 190653005979 |
Check the listing for details. Amazon Basics Extension Cord Outlet Extender 3ft 3-Prong 13A 125V 2-Pack White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 13.09 USD. This two-pack includes 3-foot white extension cords with 3-prong outlets rated for 13A and 125V. They are ideal for extending the reach of power cables in home or office environments.