| Color | Black |
|---|---|
| Item Height | 0.47 in |
| Item Length | 194.69 in |
| Item Weight | 0.40 lbs |
| Item Width | 0.59 in |
| Manufacturer | Amazon |
| Model | PC045 |
| Number of Items | 1 |
| Size | 16 Feet |
| UPC | 0848719060775 |
| Brand | AmazonBasics |
| Type | Cable |
| Connector B | USB Type B Male |
| Connector A | USB Type Micro-A Male, USB 2.0 |
| MPN | PC045 |
| Cable Length | 16 ft. |
Check the listing for details. Amazon Basics USB-A to USB-B 2.0 Printer Cable Gold Plated 16ft Scanner Black. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 8.49 USD. This 16-foot Amazon Basics USB-A to USB-B 2.0 cable offers extended reach for connecting printers or scanners in larger workspaces. Gold-plated connectors provide high-speed data transfer and a secure connection.