| Brand | Amazon Basics |
|---|---|
| Item Height | 0.39 in |
| Item Length | 8.74 in |
| Item Weight | 0.09 lbs |
| Item Width | 0.87 in |
| MPN | UTC-DP-AL-L |
| Manufacturer | Amazon |
| Model | UTC-DP-AL-L |
| Type | Monitor/AV Cables & Adapters |
| UPC | 192835001977 |
Check the listing for details. Amazon Basics UTC-DP-AL-L USB-C to DisplayPort Thunder-bolt 3 Adapter. Condition: Open box. Listed at 7.29 USD. Durable aluminum adapter connecting USB-C or Thunder-bolt 3 ports to DisplayPort monitors. Supports 4K video at 60Hz for high-definition visual performance.