| Compatible Brand | For Amazon |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Color | Black, Gray |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | NOT SPECIFIED |
| Material | Fabric |
| Year Manufactured | 2017 |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Item Height | 5.9 in |
| Model | Echo (2nd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, Wireless |
| Features | Bluetooth, WiFi |
| RMS Power | 20 W |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Amazon Echo (2nd Gen) Smart Speaker Heather Gray Open Box New Sealed. Color: Black, Gray, Condition: Open box. Listed at 25.00 USD. This smart speaker, manufactured in 2017, is designed to work seamlessly with other Amazon products and is compatible with a universal range of devices.