| Shape | Cube |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| MPN | B0749WVS7J |
| Year Manufactured | 2017 |
| Item Length | 3.4in |
| Surround Sound Formats | 7.1 Channel |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Audio Inputs | DIN |
| Item Height | 5.8in |
| Features | Bluetooth, Wi-Fi, Alexa Voice Service, Internet Radio, Far-Field Voice Recognition, Touch Control, Music, Alarm Clock, Voice Control, With Voice Control, WiFi, Voice Search |
| Plug Regional Fitment | USA |
| Item Width | 3.4in Diameter |
| Compatible Brand | Universal, For Amazon |
| Color | Silver, Brown, Gray, White, Blue, Multicolor, Black |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Fabric |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Model | Amazon Echo (2nd Generation) |
| Connectivity | Wireless, Bluetooth, Wired, USB |
| RMS Power | 20 W |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1.8 lbs |
| UPC | 0841667169699 |
Check the listing for details. Amazon Echo 2nd Generation Smart Speaker with Dolby Heather Grey New Open Box. Color: Silver, Brown, Gray, White, Blue, Multicolor, Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 34.54 USD. The box has been opened but the contents have not been used.