| Country of Origin | China |
|---|---|
| Compatible Brand | Universal |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Shape | Sphere |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Item Height | 1.7" |
| Model | Amazon Echo (3rd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, Wireless |
| Features | Bluetooth, WiFi |
| Unit Quantity | 2 |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Weight | 1.2 lbs ea |
Check the listing for details. Amazon Echo Alexa Smart Speaker Brand New Open Box Never Used Black 2 Available. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 32.87 USD. Amazon Echo Alexa Smart Speaker. Audio Line Out. You can also connect to speakers over Bluetooth or with a 3.5 mm audio cable.