| Color | White |
|---|---|
| Year Manufactured | 2016 |
| Item Length | 4 in |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Item Height | 1.5 in |
| Model | Amazon Echo Dot (2nd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Bluetooth, Voice Search, WiFi |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 10 oz |
| Item Width | 3 in |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot 2nd Generation Alexa Voice Service Power Adapter USB New Sealed. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 20.00 USD. Brand new In box sealed Small stain on bottom right of box but boxed is sealed If any other questions feel free to ask