| Compatible Brand | For Amazon |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Shape | Round |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Fabric |
| Year Manufactured | 2018 |
| Surround Sound Formats | 13.1 Channel |
| Audio Inputs | USB |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Item Height | 1.7 in |
| Features | Bluetooth |
| RMS Power | 15 W |
| Plug Regional Fitment | 3.5mm |
| Item Weight | 1 lb |
| UPC | 0810014301563 |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Color | White |
| Model | Amazon Echo Dot (3rd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth |
| MPN | B07N8RPRF7 |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot (3rd Gen) - Smart Speaker (Model D9N29T) - Sandstone/White. Color: White, Condition: Used. Listed at 25.99 USD. Up for sale is anAmazon Echo Dot (3rd Generation) in Sandstone, with original 15W power adapter included. Just plug in and connect to WiFi — Alexa is ready to go. Includes: Echo Dot + original 15W power adapter + cable.