| Country of Origin | China |
|---|---|
| Compatible Brand | For Amazon |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Fabric |
| Audio Inputs | Stereo L/R RCA |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Features | Bluetooth, Voice Search |
| RMS Power | 15 W |
| Item Width | 3.9in. |
| Item Weight | 1 lb |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Shape | Sphere |
| Color | Black |
| Model | Amazon Echo Dot (3rd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| MPN | C78MP8 |
| Year Manufactured | 2018 |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot (3rd Generation) Smart Speaker with Alexa - No Cord. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 12.50 USD. All of my products have been tested and are fully functional at the time of shipment, unless otherwise noted in the description. If you have any issues with your order contact me and I will try my best to rectify it! Check pictures for cosmetic details. This listing is in used condition, showing : Great condition general wear Items pictured are the only items included in the listing. Please do not assume it comes with anything NOT visible in the photos! If it's not listed above, and you're unsure, feel free to ask. Please feel free to contact me with any questions. I try and respond as soon as possible! I am not an authorized dealer of any of the new products I sell. I cannot guarantee support for any warranty on any of my products