| System Configuration | 1 + Subwoofer |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| MPN | NA |
| Surround Sound Formats | n/a, Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Audio Inputs | Wireless, 3.5 mm Jack |
| Unit Type | Unit |
| Features | Rechargeable, Alexa Enabled, Wireless, Portable |
| Unit Quantity | 1 |
| Compatible Brand | Universal |
| Color | White, Blue |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| Materials sourced from | Vietnam |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Model | Echo Dot 4th Gen |
| Connectivity | Bluetooth, Wireless |
| RMS Power | 15 W |
| Item Weight | 0.8 lbs |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot 4th Gen Smart Speaker Alexa Blue B7W64E & Mission Base Power Sup. Color: White, Blue, Condition: Used. Listed at 26.24 USD. The Amazon Echo Dot 4th Gen Smart Speaker Alexa Blue B7W64E is a versatile and powerful smart speaker that features a sleek sphere shape in white or blue. The 15W RMS power output ensures clear and crisp sound, while the wireless and Bluetooth connectivity options make it easy to connect to various devices.