| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Color | White |
| Compatible Model | Universal |
| Year Manufactured | 2022 |
| MPN | C2N6L4 |
| Material | Metal |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack, USB, USB-C |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Unit Type | Unit |
| Model | Amazon Echo Dot (5th generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Features | Bluetooth, Voice Search, Weatherproof, WiFi |
| RMS Power | 15 W |
| Country of Origin | China |
| UPC | 840268967932 |
Check the listing for details. Amazon - Echo Dot 5th Gen 2022 Alexa Smart Speaker - Deep Sea Blue (C2N6L4). Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 55.00 USD. Featuring:Amazon - Echo Dot 5th Gen 2022 Alexa Smart Speaker - Deep Sea Blue (C2N6L4) - Certfied New Refurbished. Model: Amazon Echo Dot (5th Gen, 2022). Alexa app compatible with Fire OS, Android, iOS, and web browsers.